Tema: Poezi Për Natyrën

Tingujt E Kitares

Nxjerr kitara jote
tinguj te embel shume,
ngadale zgjata doren
ta ngacmoj dhe une.

I fola kitares
tash prej meje ik,
puthja qe shkembyem
tha tinguj magjike!

- poezi nga Elida


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4