Elina Duni

Kur Më Del N'sokak ➡ When You Appear On Your Doorstep

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


Kur Më Del N'sokak

Kur më del n’sokak
Me at' shtat bajrak
moj e mirë
Fol moj cucë një fjal'
Ma e mira n’mahall
Mos m’shiko djal' shum'
Jam mollë e n’dalum'

Kur më del n’aksham
Po ban dritë si hanë
Moj e mirë
Kurrë s'e la pa t'marrë
Moj e mirë e bardhë
Moj e gjatë e hollë
E ndalum jam o

Si lule me erë
Që dalin n’pranverë
Moj e mirë
Me ata sy t'zi
M’dogje zemrën ti
Zoti m'i ka falë
Me t’verbu o djaë

Do t’marr me kismet
Nuse ty per jet'
Moj e mirë
Veshun me të bardhë
Nuse ka me t'marrë
Unë dhe vetëm unë
Oj mollë e ndalum


When You Appear On Your Doorstep

He: When you appear on your doorstep
so beautiful, so luscious
say a word my beauty !
She: don’t look at me boy
I’m forbidden fruit.

He: When you appear at night
shining like the moon
never will I give up on you
oh my beauty.
She: I’m forbidden.

He: You have the scent
of a spring flower.
Your black eyes
set my heart on fire!
She: God gave me those eyes
to make you blind !

He: You’ll be mine one day
my bride forever.
All dressed in white
you’ll be mine and only mine.
Oh my beauty, my forbidden fruit.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019