A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  35
  • Vendlindja:
  • Tirana 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Elina Duni është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo jazz. Elina Duni është vajza e shkrimtares Besa Myftiu dhe e regjizorit Spiro Duni. Elina ngjitet për herë të parë në skenë në moshën pesë vjeçare, dhe fillon studimin e violinës. Gjatë viteve 1986-1991 ajo këndon në Radio Televizion ashtu si dhe në Festivalet e Fëmijëve ndërsa në vitin 1991, shpërngulet në Gjenevë të Zvicrës, bashkë me mamanë e saj; ajo nisi studimet për pianon klasike në Konservatorin e Gjenevës dhe vazhdon studimet e muzikës në shko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Profili

SoundCloud

Shto profile

zyrtare

Partir (2018)

Dallendyshe (2015)

Muza E Zeze (2014)

Matane Malit (2012)

Lume Lume (2010)

I Kaltër (2010)

Baresha (2008)

Lakuriq (2004)


» Dërgo Një Këngë »

Mos Ki Frike
Kur Te Kujtosh
Lum Lumi I Lire!
Në Tiranë
Pamundësi


Përkthime (33)


Artistë Të Ngjashëm:

Greta Berati

Aurora Ndoj

Blerina Braka

Valbona Zhuleku

Enxhi Nini

Jeta Faqolli

Habibe Ostreni (Bibe)

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Era Rusi

Orgesa Zaimi


Tags: Elina Duni, Elina Duni Quartet

Elina Duni në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019