A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Lule ➡ Flower

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »


Lule

Kur pata nje lule te bukur,
thash se do ta kem perherehe
Kur pata nje lule te bukur,
thash se do ta kem perherehe
Iku, flutoroj si flutur,
edhe smujta me i marre ere
Iku, flutoroj si flutur,
edhe smujta me i marre ere

Lulen n'dore une kur e pata,
kimetin nuk ja dita
Lulen n'dore une kur e pata,
kimetin nuk ja dita
O sa shpejte o, u ngyrs nata,
une kete gja nuk e kam dite
O sa shpejte o, u ngyrs nata,
une kete gja nuk e kam dite


Flower

When I had a flower in my hand
I thought I would hold it forever
But like e butterfly the flower flew away
And I couldn’t even sense its perfume

When I had this flower in my hand
I didn’t know how to cherish it
The night came so fast
I was unaware

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019