A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Zemër ➡ Heart

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »


Zemër

Seç m’u dogj kjo zemër e shkreta
këtu në vetmi.
N’errësirë më kaloi jeta
ju o shokët e mi.

Qaj zemër mos pusho
digju, digju ti shpirti im
ditë e natë po tretem në vaj
s’kam njeri hallin t’ja qa.
Qaj zemër o
Digju zemër o

M’ka marrë malli për nanën time
ju o shokët e mi.
Se m’ka rrit me shumë mundime
veç ta shoh me sy.

Qaj zemër mos pusho
digju, digju ti shpirti im
ditë e natë po tretem në vaj
s’kam njeri hallin t’ja qa.
Qaj zemër o
Digju zemër o


Heart

How my poor heart is burning in solitude
My life was spent in darkness, my friends

Cry my heart, endlessly
Burn, my soul, burn
Night and day I melt into tears
Sharing my pain with no one

How I miss my mother, oh my friends
She raised me sacrificing all

Cry my heart, endlessly
Burn, my soul, burn
Night and day I melt into tears
Sharing my pain with no one

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019