A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Kur Te Kujtosh ➡ When You Remember

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »


Kur Te Kujtosh

Dhe kur të kujtosh shtëpinë e vjetër
miqtë e humbur
dhe miqtë e vdekur,
kur të kujtosh pyjet e gjelbër
dhe rrugët, rrugicat e fëminisë,
ndërmend do më sjellësh dhe mua
të huaj, të huaj, të huaj,
si një statujë që i theve krahun
egërsisht duke e përqafuar!


When You Remember

And when you remember the old house,
the friends we’ve lost
and those who are gone.
The green forests
and our childhood streets.
You will remember me too
like a stranger.
Like a statue whose arm you broke
in a wild embrace.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019