A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Ere Pranvere ➡ Spring Breeze

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »


Ere Pranvere

Kur agon më qesh fytyra
n’zemër m’len dashunia.
Me gëzu më grish natyra
çel pranverë si përherë.

Fluturon fluturon
në qiellin plot hare.
O erë pranverore
Ku jeta vlon fluturon
ku rriten pallate madhështore
që ngrihen per ne.

Në bulevardet u lulëzun mimozat
u lulëzun mimozat plot aromë.
Dashnorët presin tuj këndu pranverën
tuj këndu pranvera ne na fton,
Na fton, na fton plot hare.


Spring Breeze

When the sun rises there's a smile on my face
in my heart love is born.
Nature invites me to be cheerful,
as spring is blooming, as always.

It flies, it flies
in the joyful sky.
There is a spring breeze everywhere.
Where life is pulsing
where new and grand buildings
spring up for us.

Down the boulevards,
under the mimosa trees
while they sing, lovers are waiting for spring to come.
And as it comes,
spring calls us to rejoice.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019