A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Celo Mezani ➡ Çelo Mezani

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


Celo Mezani

Mu te pusi i Sulejmanit
pusi e Çelo Mezanit
Kur na ra me artinë e parë
Çelua na ktheu surranë.

Kur na ra me artinë e dytë
Çelua gremisi sytë
Kur na ra me artinë e tretë
Çelua u vra me të vërtetë.

Vanë nënës e ja thanë
se Çelon e kanë vrarë
Mos ma thoni këtë fjalë
se Çelon e kam të gjallë.


Çelo Mezani

At the well of Sulejmani
the well of Çelo Mezani.
When they shot him once
Çelo turned his face down.

When they shot him twice
Çelo closed his eyes.
At the last shot
Çelo died for real.

When they went to his mother
and told her he was gone
she couldn’t believe it,
no she couldn’t believe it.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019