A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elina Duni

Mos Ki Frike ➡ Don’t You Fear

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Iris Sojli


Mos Ki Frike

Mos ki frikë shpirt
ja po shkoj edhe unë,
larg teje nëpër natë.
E vetme
mes qenjve që ulërijnë
se hëna i ka marrë inat.

Më jep një puthje të fundit
dhe një drithërimë më tej.
Mbylle derën
dhe me lotët e tu
kyçe zemrën
dhe më mos më ndjej.

Ja po zhdukemi
unë dhe ëndrrat e mia
larg larg larg.
Përtej reve, maleve dhe heshtjes
Për ty do të mbetemi veç një
varg.

Mos ki frikë shpirt
se koha shëron
gjithçka
përveç budallenjve.
Sado e dhimbshme të duket sot
nesër asgjë
s’është më e pafundme.

Më jep një puthje
dhe vrapo larg meje
dhe vrapo e gjej nje mal.
Kafshoji buzët
e ngjitu sa më lart
dhe atje në majë
emrin tim fort piskat.

Dhe do shërohesh
nga unë dhe ëndrrat e mia
do na hedhësh larg.
Përtej reve, maleve dhe heshtjes
per ty do të mbetemi veç një
varg.


Don’t You Fear

Don’t you fear, dear
it is my turn to leave you away
in the night.
Alone, amongst dogs
who scream, despised by the moonlight.
Give me a last kiss
and a shivering later
close the door,
with tears lock your heart
and sigh to me no more.

Here we disappear
My dreams and I
Away, far away.
beyond clouds, mountains and silence
to you nothing else but a verse we’ll remain.

Don’t you fear, dear
Time heals everything
but the fools.
However painful it seems today
tomorrow nothing turns out endless.
Give me a kiss
and run away from me
and run and find a mountain
bite your lips
and climb really high
and on its peak
cry out my name.

And you’ll be healed by me and my dreams
you will throw us away.
Beyond clouds, mountains and silence
to you nothing but a verse we’ll remain.
A verse
A verse.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019