Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

Elina Duni - "Era E Feminise"

Teksti origjinal i kenges

Era e fëminisë prej dore
vjen më kap më thotë:
Hej qorre
A t’kujtohet kur ishim unë e ti
kur hanim akullore.

Era e fëminisë papritur
si një postë-bllok i mbetur
me pret, më ndalon
më kujton
se një pjesë imja qenka tretur.

Era, era, era
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2019