A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Elina Duni: Do Të Këndojë “Matanë Malit”


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1
[09-09-2012]
Diva e muzikës jazz, Elina Duni, gjatë këtij muaji do të publikojë albumin e tretë me radhë… i titulluar "Matanë malit", ky album është realizuar me labelin legjendar të muzikës jazz, "ECM", ndërsa do të hidhet në treg më 21 shtator në Zvicër dhe Gjermani, e më 8 tetor në Francë e Shtete të Bashkuara të Amerikës.

Këtë vjeshtë, Elina, shqiptarja që po mahnit artdashësit, do të zhvillojë turne në Europë dhe SHBA, me muzikën që paraqet rikthim tek burimet e saj muzikore, një kombinim mes këngëve popullore ballkanike dhe muzikës jazz.
 (Koha Jone)

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019