A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Elina Duni - Miq


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

19/04/2014

2014-04-19T18:13:10

Song from the album:

"Muza E Zeze"


Kjo historia e miqësisë sonë
qënka lesh me qime siç i thonë
se herët a vonë
ne e dimë si përfundon.

Ja ku jemi si gjithmonë
të strukur në pamundësinë tonë
ti hesht, unë këndoj
ti hesht prapë, unë ëndërroj...

Nuk e di jo
nuk e di seç shpresoj.
Kjo dashuri është veç një rrugicë qorre
por unë dua dua të besoj.

Nuk e di jo
nuk e di seç shpresoj.

Kjo historia e miqësisë sonë
është thjesht gënjeshtër, është iluzion
i vendimeve të mia kote, kur zemra refuzon
të t’fshijë nga kujtesa e saj përgjithmonë.

Sa bukur gënjej veten
kur them se nuk m’intereson.
Ku je, ç’farë bën, a më mendon
Se kë tani në krahët e tu tani fort po shtrëngon ?

Nuk e di jo
nuk e di seç shpresoj.
Kjo dashuri është veç një rrugicë qorre
por unë dua dua të besoj.

Nuk e di jo
nuk e di seç shpresoj.

e-Cards (1)

2018-11-21 15:59:28
Ti hesht, unë këndoj
Ti hesht prapë
Unë ëndërroj...

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019