Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elina Duni - Lusnak Gisher Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Lusnyak gisher
Bolorovin k’un ch’unem,
Indz tesnoghy kartsum e, t’e
Tun ch’unem, a՜kh, tun ch’unem:

A՜kh, i՞nch’ anem,
Tsnoghnerys ch’en t’voghnum,
Get’ mi vayrkyan hangstanam
K’vo grkum, a՜kh k’vo grkum:

Mi՛ lar, mi՛ lar,
Merrnem kamar unk’erid,
Artasuk’y vynas kuta
Ach’erid, a՜kh, ach’erid:

Lusnyak gisher
Bolorovin k’un ch’unem,
Indz tesnoghy kartsum e, t’e
Tun ch’unem, a՜kh, tun ch’unem:

Լուսնյակ գիշեր
Բոլորովին քուն չունեմ,
Ինձ տեսնողը կարծում է, թէ
Տուն չունեմ, ա՜խ, տուն չունեմ:

Ա՜խ, ի՞նչ անեմ,
Ծնողներըս չեն թողնում,
Գեթ մի վայրկյան հանգստանամ
Քո գրկում, ա՜խ քո գրկում:

Մի՛ լար, մի՛ լար,
Մեռնեմ կամար ունքերիդ,
Արտասուքը վընաս կուտա
Աչերիդ, ա՜խ, աչերիդ:

Լուսնյակ գիշեր
Բոլորովին քուն չունեմ,
Ինձ տեսնողը կարծում է, թէ
Տուն չունեմ, ա՜խ, տուն չունեմ:
Elina Duni
Publikimi: 31/03/2018


Elina Duni - Lusnak Gisher
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lusnak Gisher".
3. Video është e këngës "Lusnak Gisher", por nuk këndohet nga Elina Duni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elina Duni:


Komente 0