Elina Nebi-Plaku Poezi
Elina Nebi-Plaku

Jetë Me Vese

E përkryer, s'je ti jetë
Huqe,vese,ke një thes
Ke trishtim,ke derte shumë
Na zhgënjen, por jep dhe shpresë

Na godet, bëhesh e rreptë
Na hap plagë që na dhemb
Por papritur gjenë ilaç
Na qetëson dhe buzëqesh...

- Poezi nga Elina Nebi-Plaku{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0