Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elinel
 • Emri i Vërtetë:
 • Granit Bajraktari
 • Vendlindja:
 • Prishtine 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 13 Qershor 1990
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  322
Këndon kryesisht: hip-hop

Elinel është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Granit Bajraktari, i njohur ndryshe si Elinel, eshte lindur dhe rritur ne Prishtine. Mesimet fillestare i mori ne shkollen "ILIRIA", me pas vazhdoi shkollimin ne gjimnazin "XHEVDET DODA", aktualisht student ne universitetin "AAB" - drejtimi KOMUNIKIM MASIV, dega PRODUKSION. Gjithçka rreth tij ka te beje me RAP-in, gje qe i fle ne zemer. Elinel eshte aktiv ne kete muzike, edhe pse jo aq i njohur, zoteron me nje talent misterioz. Ne vitin 2009 publikoi mixtape-in "ONE MESSAGE RECEIVED" me ish-grupin e tij ABSTRACT, nje mixtape tjeter ne bashkpunim me rap-artistin Krayzie Xia "In Home Recording" e me pas edhe albumin e pare te grupit "ABSTRACT".

Në vitin 2010, Elinel publikon albumin "Elinel".

Më datë 10 Shkurt 2011, Elinel publikon videoklipin "Life In Lyrics (True Story)". Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 3 Prill 2012, Elinel publikon videoklipin "Gett'o", në bashkëpunim me Taste 2. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 27 Tetor 2012, Elinel publikon videoklipin "Bullet". Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 21 Dhjetor 2012, Elinel publikon videoklipin "Iluzione", në bashkëpunim me Ibi-i The Real Mc & Taste 2.

Më datë 11 Maj 2013, Elinel publikon videoklipin "Sirena".

Më datë 19 Tetor 2013, Elinel publikon videoklipin "Nimë". Muzika e këngës u punua nga Blanco.

Në vitin 2013, Elinel publikon albumin "O" me 12 kenge, i cili pritet mjaft mire nga publiku.

Më datë 26 Prill 2014, Elinel publikon videoklipin "Legend".

Më datë 27 Shtator 2014, Elinel publikon videoklipin "Na Thej".

Më datë 24 Janar 2015, Elinel publikon videoklipin "1 Qëllim".

Më datë 27 Mars 2015, Elinel publikon videoklipin "Kuku".

Më datë 31 Janar 2016, Elinel publikon videoklipin "Dream".

Më datë 27 Shkurt 2016, Fjolla Morina publikon videoklipin "Trileqe", në bashkëpunim me Elinel.

Më datë 7 Maj 2016, Alban Skenderaj publikon videoklipin "Kam Nevoje", në bashkëpunim me Elinel. Muzika e këngës u punua nga vetë Alban Skenderaj, teksti u shkrua nga Alban Skenderaj, Elinel, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj. Videoklipi u prodhua nga Foxesfilm. Me këtë këngë, Alban Skenderaj u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2016 (2016), Netët E Klipit Shqiptar 15 (2016).

Më datë 20 Tetor 2016, Butrint Imeri publikon videoklipin "Papa", në bashkëpunim me Elinel. Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga Elinel.

Më datë 17 Nëntor 2016, Elinel publikon videoklipin "I Përkushtum".

Më datë 3 Mars 2017, Elinel publikon videoklipin "Qmos". Teksti u shkrua nga vetë Elinel. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 8 Prill 2017, Tori publikon videoklipin "Eja", në bashkëpunim me Elinel. Teksti u shkrua nga Elinel.

Më datë 16 Maj 2017, Elinel publikon videoklipin "T’kom Dasht", në bashkëpunim me Lindon. Muzika e këngës u punua nga Cricket, BledBeats & Lindon Berisha, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

Më datë 20 Maj 2017, Besa publikon videoklipin "Mos M'le Me Ra", në bashkëpunim me Elinel. Muzika e këngës u punua nga Kledi Bahiti, teksti u shkrua nga Timo Flloko, Alex Seitaj, Besa Kokëdhima, Elinel. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 27 Qershor 2017, Flori Mumajesi publikon videoklipin "Ne Shpirt", në bashkëpunim me Elinel. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi & Elinel, ndërsa për orkestrimin u kujdes Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga kompania Pinkmoon Creative.

Më datë 19 Korrik 2017, Elinel publikon videoklipin "Serenata". Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 17 Dhjetor 2017, Erysha publikon videoklipin "A M'ke Harru", në bashkëpunim me Elinel. Muzika e këngës u punua nga Cricket, Erysha, teksti u shkrua nga Yll Limani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Cricket.

Më datë 6 Shkurt 2018, Elinel publikon videoklipin "Funeral".

Më datë 21 Mars 2018, Elinel publikon videoklipin "Lambo".

Më datë 3 Maj 2018, Elinel publikon videoklipin "Per Familje", në bashkëpunim me Mc Kresha. Teksti u shkrua nga Elinel, Mc Kresha.

Më datë 19 Korrik 2018, Elinel publikon videoklipin "Gangsta", në bashkëpunim me Dj Dagz & Dj PM. Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga vetë Elinel, ndërsa për orkestrimin u kujdes Cricket.

Më datë 4 Janar 2019, Samanta publikon videoklipin "Vone", në bashkëpunim me Elinel. Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel. Videoklipi u prodhua nga Pro Video, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 24 Shkurt 2019, Elinel publikon videoklipin "Veç Fjalë". Teksti i këngës u shkrua nga Elinel.

Më datë 14 Prill 2019, Elinel publikon videoklipin "Zotit". Producenti Cricket qëndron prapa kësaj kënge, të cilës ia ka bërë muzikën, ndërsa masterizimi është bërë nga Nome Entertainment. Xhirimi i videoklipit është bërë nën drejtimin e Egzon Fejzullahit, ndërsa vet reperi është kujdesur për skenarin.

Më datë 16 Maj 2019, Eni Koçi publikon videoklipin "Larg", në bashkëpunim me Elinel. Teksti i këngës u shkrua nga Genc Prelvukaj & Elinel. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Genc Prelvukaj.

Më datë 16 Qershor 2019, Elinel publikon videoklipin "Pijaneci".

Më datë 28 Qershor 2019, BimBimma publikon videoklipin "Ç'a Ka Risi", në bashkëpunim me Elinel.

Më datë 13 Gusht 2019, Elinel publikon 3 videoklipe: "Bel Bel", "Spo M'ha" dhe "Rrugaqo".

Më datë 5 Tetor 2019, Elinel publikon videoklipin "President".

Më datë 27 Tetor 2019, Elinel publikon videoklipin "Mas Shpine". Muzika e këngës u punua nga Cricket.

Më datë 27 Tetor 2019, Elinel publikon videoklipin "Zot I Fatit".

Më datë 7 Mars 2020, Elinel publikon videoklipin "Alo". Muzika e këngës u punua nga DorantBeats. Produksioni audio u realizua nga DorantBeats.

Më datë 9 Prill 2020, Skerdi & Elinel publikojnë videoklipin "Vaj". Muzika e këngës u punua nga Skerdi, ndërsa teksti u shkrua nga Skerdi & Elinel. Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu. “Është një super këngë dashurie mos të them nga më të mirat që kam bërë”, ka shkruar Skerdi.

Më datë 11 Prill 2020, Mbresa publikon videoklipin "Dreamin'", në bashkëpunim me Elinel. Muzika e këngës u punua nga Mbresa, ndërsa teksti u shkrua nga Mbresa, Elinel & Diamant Sinanaj (BlackLion). Produksioni audio u realizua nga Gezim Lazri.

Më datë 7 Maj 2020, Elinel publikon videoklipin "Shum Shpejt". Videoklipi u prodhua nga kompania Imagine Films.

Më datë 29 Shtator 2021, Muma & Elinel publikojnë videoklipin "Per Tradhetine". Muzika e këngës u punua nga Cricket, Endrit Mumajesi & Elinel, ndërsa teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi & Elinel. Produksioni audio u realizua nga Cricket.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  elinelfan  

Komente

10

Ish-Anëtar i grupit

Abstract

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraLajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Elinel »

Komente 10