A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elinel
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 29
  • Birthday:
  • 13 June 1990
  • Zodiac sign:
  • ♊ Binjaket
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  301
Music genres: Hip-Hop

Elinel is a popular singer and songwriter. Granit Bajraktari, i njohur ndryshe si Elinel, ka prejardhjen nga Drenica (Kline e Eperme), por eshte lindur dhe rritur ne Prishtine. Mesimet fillestare i mori ne shkollen "ILIRIA", me pas vazhdoi shkollimin ne gjimnazin "XHEVDET DODA", aktualisht student ne universitetin "AAB" - drejtimi KOMUNIKIM MASIV, dega PRODUKSION. Gjithçka rreth tij ka te beje me RAP-in, gje qe i fle ne zemer. Elinel eshte aktiv ne kete muzike, edhe pse jo aq i njohur, zoteron me nje talent misterioz. Ne vitin 2009 publikoi mixtape-in "ONE MESSAGE RECEIVED" me ish-grupin e tij ABSTRACT, nje mixtape tjeter ne bashkpunim me rap-artistin Krayzie Xia "In Home Recording" e me pas edhe albumin e pare te grupit "ABSTRACT".

Më datë 10 Shkurt 2011, Elinel publikon videoklipin "Life In Lyrics (True Story)". Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 3 Prill 2012, Elinel publikon videoklipin "Gett'o", në bashkëpunim me Taste 2. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 27 Tetor 2012, Elinel publikon videoklipin "Bullet". Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 21 Dhjetor 2012, Elinel publikon videoklipin "Iluzione", në bashkëpunim me Ibi-i The Real Mc & Taste 2.

Më datë 11 Maj 2013, Elinel publikon videoklipin "Sirena".

Më datë 19 Tetor 2013, Elinel publikon videoklipin "Nimë". Muzika e këngës u punua nga Blanco.

Në vitin 2013, Elinel publikon albumin "O" me 12 kenge, i cili pritet mjaft mire nga publiku.

Më datë 26 Prill 2014, Elinel publikon videoklipin "Legend".

Më datë 27 Shtator 2014, Elinel publikon videoklipin "Na Thej".

Më datë 24 Janar 2015, Elinel publikon videoklipin "1 Qëllim".

Më datë 27 Mars 2015, Elinel publikon videoklipin "Kuku".

Më datë 31 Janar 2016, Elinel publikon videoklipin "Dream".

Më datë 27 Shkurt 2016, Fjolla Morina publikon videoklipin "Trileqe", në bashkëpunim me Elinel.

Më datë 7 Maj 2016, Alban Skenderaj publikon videoklipin "Kam Nevoje", në bashkëpunim me Elinel. Muzika e këngës u punua nga vetë Alban Skenderaj, teksti u shkrua nga Alban Skenderaj, Elinel, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj. Videoklipi u prodhua nga Foxesfilm. Me këtë këngë, Alban Skenderaj u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2016 (2016), Netët E Klipit Shqiptar 15 (2016).

Më datë 20 Tetor 2016, Butrint Imeri publikon videoklipin "Papa", në bashkëpunim me Elinel. Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga Elinel.

Më datë 17 Nëntor 2016, Elinel publikon videoklipin "I Përkushtum".

Më datë 3 Mars 2017, Elinel publikon videoklipin "Qmos". Teksti u shkrua nga vetë Elinel. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 8 Prill 2017, Tori publikon videoklipin "Eja", në bashkëpunim me Elinel. Teksti u shkrua nga Elinel.

Më datë 16 Maj 2017, Elinel publikon videoklipin "T’kom Dasht", në bashkëpunim me Lindon Berisha. Teksti u shkrua nga vetë Elinel.

Më datë 20 Maj 2017, Besa publikon videoklipin "Mos M'le Me Ra", në bashkëpunim me Elinel. Muzika e këngës u punua nga Kledi Bahiti, teksti u shkrua nga Timo Flloko, Alex Seitaj, Besa Kokëdhima, Elinel. Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 27 Qershor 2017, Flori Mumajesi publikon videoklipin "Ne Shpirt", në bashkëpunim me Elinel.

Më datë 19 Korrik 2017, Elinel publikon videoklipin "Serenata". Videoklipi u prodhua nga Pro Video.

Më datë 17 Dhjetor 2017, Erysha publikon videoklipin "A M'ke Harru", në bashkëpunim me Elinel. Muzika e këngës u punua nga Cricket, Erysha, teksti u shkrua nga Yll Limani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Cricket.

Më datë 6 Shkurt 2018, Elinel publikon videoklipin "Funeral".

Më datë 21 Mars 2018, Elinel publikon videoklipin "Lambo".

Më datë 3 Maj 2018, Elinel publikon videoklipin "Per Familje", në bashkëpunim me Mc Kresha. Teksti u shkrua nga Elinel, Mc Kresha.

Më datë 19 Korrik 2018, Elinel publikon videoklipin "Gangsta", në bashkëpunim me Dj Dagz & Dj PM. Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga vetë Elinel, ndërsa për orkestrimin u kujdes Cricket.

Më datë 4 Janar 2019, Samanta publikon videoklipin "Vone", në bashkëpunim me Elinel. Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel. Videoklipi u prodhua nga Pro Video, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 24 Shkurt 2019, Elinel publikon videoklipin "Veç Fjalë". Teksti i këngës u shkrua nga Elinel.

Më datë 14 Prill 2019, Elinel publikon videoklipin "Zotit". Producenti Cricket qëndron prapa kësaj kënge, të cilës ia ka bërë muzikën, ndërsa masterizimi është bërë nga Nome Entertainment. Xhirimi i videoklipit është bërë nën drejtimin e Egzon Fejzullahit, ndërsa vet reperi është kujdesur për skenarin.

Më datë 16 Maj 2019, Eni Koçi publikon videoklipin "Larg", në bashkëpunim me Elinel. Teksti i këngës u shkrua nga Genc Prelvukaj & Elinel. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Genc Prelvukaj.

Më datë 16 Qershor 2019, Elinel publikon videoklipin "Pijaneci".

Më datë 28 Qershor 2019, BimBimma publikon videoklipin "Ç'a Ka Risi", në bashkëpunim me Elinel.

Më datë 13 Gusht 2019, Elinel publikon 3 videoklipe: "Bel Bel", "Spo M'ha" dhe "Rrugaqo".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  elinelfan  

Facebook

Profile

Twitter

Account

SoundCloud

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add New

Official Profiles

More news about Elinel »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019