Më mbaj mend (për 1 muaj)


Elinel - Gett'o

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gett'o".
3. Video është e këngës "Gett'o", por nuk këndohet nga Elinel.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Elinel - Gett'o  (Feat. Taste 2)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  56

Video Produksioni:

Pinkmoon Creative

Komente

1 🔥

Featuring

Taste 2

03/04/2012

2012-04-02T23:11:57+00:00....................................................
What a fuck mothafucka get up
Nuk o ky club shit kjo o gett'o
S'kom qef me t'prek no you fuckin' fake no
S'boni hip hop no po RNB POP and Techno
Electro hini n'vibrim boma ni cingrrim
Edhe thuj qe s'jom qaj qe ti qin t'dekt yo
Po kqyr me hi fell ku cekt o
Muziken mos gabo kurqysh ti me m'prek n'to
Se t'dekt t'lo e respekt st'dho s'je ti per respekt no
N'rreshta t'mi kqyr mos po gjon humor t'zi
Po harroj ti je ni qelizor e trunin nuk e ki
Underground qa pe shtramon zanin kape shtramo njanin
Qe erdh prap me ta bo damin pi mutit tem heke dhamin
Lej kto fore men se spot shkojn per dore men
E ke ndrru fore men more men fitore nuk korre trunin ton ma mir perdore men
Click clack click jo allti po kimik you can suck my dick like a fuckin chukapik shit
Gerrdit po m'qoni buuua n'beef ju me muuua
As karin me ma thith s'jau dhaaau
L-I-N-L is back now
L-I-S-T-E-N this track now
Mayday mayday pej per pej ta pej
Paper pei ma knei
Vlei per nei ta thei
Qa the qa the
Krejt per anej qa s'vrej
Drejt para meje ka sprej
Del para meje n'qast t'prej
T'vras t'prej rast st'pei t'thras gej masnej plas ej
Mic my son Elineli refuzon mu bo mason
I ain't devil's son cuz devil is my son
What the fuck is goin on
Did I said anything wrong
I'ma remain strong ma mir t'foli shqip se gjysa sem kupton
....................................................

Ref:
....................................................
Kjo o gett'o
Ktu so bora bora babes besom qe ktu tmerr o
Parajs vetit sun ja bon se a pe sheh qe ferr o
Bonu realist e qeli syt edhe kthejllu
Se kjo o gett'o se
....................................................

....................................................
Enemies beware me nuh care pull your hair everywhere I go people who dare
Challenge me it's not fair they end up gettin scared
To be sincere everywhere I go I get stared
They not prepared for the war I bring so get
Prepared for the song I sing
Gangsta attitude a pi tut a pi tuti
Nese ki glock shok t'kshilloj ma mir e ki me gju ti
Ma bojn ke luti po un jom qisi s'jau futi
Per mu bo si un s'mun edhe qe dyfishon trut e shokve me tut ti
Me ni melodi pe lo ni melodi me loti ti ki me ni melodi me bo s'keni munsi
Low s'keni MC Scary MC vjerri MC sherri jem s'ki qetsi hiq
Se te ferri jem t'shti bitch s'je haveri jem ti hiq
Zoni kur t'knoj m'del si me m'rrok najkush n'gishta me qekiq
Sa her dal pi shpis minimum 5 femna i rrzoj
S'ma hajn hiq po me er t'kames i nokautoj
Para femnav foli kjart une nuk belboj
Shum e b-b-bu-bukur kok koke moj (slap)
Don pun me dit me dasht me dit duhet me dit me dasht me dit
I lasht me bit ma mir me prit fash me ngjit si mumje
Veten cilli do njeri per mu ai mu-m'njeh
Jom ardh me ti rreh timpanat e veshve bubnje
Jo qe jom i keq a qe besoj n'dreq
Po melaqja qe duhet me m'fol ka qellu shurdh memec
Se underground si metro shizofren i trent bro
Hapat qe bon perpara ti mar ti kthej n'retro
N'gett'o mir se vini t'mir shtir qe shini
Taste Elinel Iliros mir pe dini
Thirr fillimi mir pe dini vet kiamet o
A kom nevoj m'ju kallzu apet e apet qe
....................................................

Ref:
....................................................
Kjo o gett'o
Ktu so bora bora babes besom qe ktu tmerr o
Parajs vetit sun ja bon se a pe sheh qe ferr o
Bonu realist e qeli syt edhe kthejllu
Se kjo o gett'o se
....................................................

Se kjo o gett'ooooo
Se kjo o gett'ooooo
Se kjo o gett'ooooo
Kjo o gett'ooooo


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga Elinel:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet