A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Ibrahim Rugova

O sa Trim sa i zgjuar Je o Ibrahim Rugova.
Ti luftove me dije jo Arme.
Clirove 1 popull jo me gjak por me dije.
Njeriu me i madh i Shqiperis dhe Kosoves.

12 Qershori Dita lumturise Kosovare
Askush sdo ta harroj ate qe bere per ne.
Ibrahim Rugova pa ty sdo ishim ktu.
Na Clirove nga Serbet Te etur per gjak.

na hape dyert e liris e gezimit.
Ju dhurove femijeve si une Jete.
Clirove Gjuhen Shqipe te burgosur prej kohesh.
Hape Lirin ne Shtetin ton .

- poezi nga Elion Rrudhani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  10Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019