Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

Vace Zela

Ti ishe nje femije i vogel
Ashtu si te gjithe ne
Zerin tend te mbrekullueshem
Ndryshe nga ne e ke

Kengen e kishe pasion
Dhe te bukuren melodi
Zeri yt ne te gjithe boten
Beri shume cudi

Ti ishe femer e forte
Ti ishe nje grua me karakter
Gjithe shqipetareve te tu
Ti u bere nder

Nderove veten tende
Emri yt do mbese perjete
Momente te bukura nga jeta
Ti i ke ndjere vete

Ndonese ti na le
Dhe fjala jote s'u degjua
Zeri yt i bukur
Kurre nuk u shua

Faleminderit Vace
Ti je nje nga te paret
Me forcen e zerit tend
I nderove lushnjaret

Dhe pse ike larg
Dhe kudo ku ti shkon
Zeri yt ne veshet tane
Do te mbese gjithmone.

- poezi nga Eliona Mihali


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim