Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Degjo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  156

Teksti:

Vigan Sulejmani

Muzika & Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"Mohikani I Fundit"

Këngë e albumit:

"Hite Verore"

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 12

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2012

Komente

1 🔥

15/10/2012

2012-10-14T23:00:00+00:00Dëëëgjo dëgjo mirë tani
Dëëëgjo.

***
Ti kur flet shtirresh s’e nuk di
Une ta njoh djall’zinë që ke në sy
Ti vazhdoo vazhdoo aktroo
E ndjeeej ç’faar do!

Bëhesh e pafajshme intrigon sa ke mund’si
Harron se po më humb dhe vazhdon t’i përsëri
Ndalem them o bootë e kootë
HIPOKRIT gjithandej edhe sot
HAPI VESHËT TI

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
E vërteta shihet si loti në sy
Jetës thuaj më nuk do gaboj
Dhe ajo duke qeshur n'fund do të gjykoj!

****
Nuk të ndal planet nuk t’i prish
Ti vazhdoobëën atë’ që di
N’sy më sheh gënjen – aktron
E ndjeeej ç’faar do!

Pozon pas imazhit që se njeh as nuk e di
E kuptoj ësht’ mashtrim roli yt’ më i ri
E prap them o bootë e kootë
HIPOKRIT gjithandej edhe sot.
HAPI VESHËT TI

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
E vërteta shihet si loti në sy
Jetës thuaj më nuk do gaboj
Dhe ajo duke qeshur nfund do të gjykoooooooj!

****
Uuu...

Tani gjërat peshohen dhe ti pret një vendim
Si fajtore e heshtur lotin zgjedh rëfim
Rrenat moren fund të vërtetën e di
Andaj po të luuuusss…

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
E vërteta shihet si loti në sy
Jetës thuaj më nuk do gaboj
Dhe ajo duke qeshur nfund do të gjykoj!

Dëëëgjo dëgjo mirë tani
E vërteta shihet si loti në sy
Jetës thuaj më nuk do gaboj
Dhe ajo duke qeshur nfund do të gjykoooooj.!


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet