A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eliza Hoxha & Rosela Gjylbegu

Rruga E Zemres ➡ La Route Du Coeur

 Shqip ➡  Frengjisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Boxeur21


Rruga E Zemres

(Rosela:)
uuuuuuu
Sa here e thyer
sa here e lodhur
sa here me friken se ku po gabon
tek vetja jote
je gjithçka qe kerkon

(Eliza:)
As koken ulur
as e perbuzur
kurre mos qendro
as kurre mos lejo
tek vetja jote
je gjithçka qe kerkon

(Bashkë:)
Ti beso...
ne fuqine e zemres tende
dhe mos harro
se per vete ti vendos
drejt vazhdo(drejt vazhdo)
dhe atehere kur ti rrezohesh
mos ndalo asnjehere
as kur jeta te dëshpëron

(Rosela:)
Nje rruge e humbur
nje e pamundur
kurre mos mendo
se eshte jeta per ty
mos u dorzo
ti ne vete mos dysho

(Eliza:)
Nje rruge e humbur nje e pamundur
mos thuaj kurre
se eshte jeta per ty
mos u dorzo ti
ne vete mos dysho

(Bashkë:)
Ti besoooooo
ne fuqine e zemres tende
dhe mos harro
per vete ti vendos
drejt vazhdo(drejt vazhdo)
dhe atehere kur ti rrezohesh
mos ndalo asnjehere
as kur jeta te deshpron

(Eliza:)
Mos u tremb nga asgje
qe ty jeta te sfidon

(Rosela:)
Ne zemren tende ti beso
ajo s'te mashtron

(Bashkë:)
haaahaaa haaaaaa
Dielli per ty rrezon
ku do qe je ku do qe shkon
dielli per ty rrezon
rrugen tende ta ndriçon

(Eliza:)
Rrugen e zemres tende
asnjehere mos e ndalo
(mos e ndalo)(mos e ndalo)

(Rosela:)
Rrugen e zemres tende asnjeher mos e ndalo
(mos e ndalo)(mos e lesho)

(Bashkë:)
Asnjehere mos e lesho...

ti beso ne fuqine e zemres tende
mos harro
se per vete ti vendos
drejt vazhdo(drejt vazhdo)
dhe atehere kur ti rrezohesh
mos ndalo asnjehere
as kur jeta te deshperon

(Rosela:)
ti beso ne fuqine e zemres tende...

(Eliza:)
Mos harro se per vete ti vendos...

(Bashkë:)


La Route Du Coeur

(Rosela:)
Combien de fois cassée
Combien de fois fatiguée
Combien de fois avec le peur ou tu as tort
Dans toi même
Tu es tout ce que tu cherche

(Eliza:)
Ni la tête baisse
Ni accablée
Ne t'arrête jamais
Et ne permet jamais
dans toi même
Tu es tout ce que tu cherche

(Ensemble:)
Crois...
à la puissance de ton coeur
et n'oublie pas
que pour toi tu choisis
Continue tout droit(Continue tout droit)
Et quand tu tombe
ne t'arrête jamais
ni quand la vie t'afflige

(Rosela:)
Une roûte perdue
une impossible
jamais ne pense
que la vie est sans toi
N'abandonne pas
à toi même ne doute pas

(Eliza:)
Une roûte perdue
une impossible
ne dit jamais
que la vie est sans toi
N'abandonne pas
à toi même ne doute pas

(Ensemble:)
Crois...
à la puissance de ton coeur
et n'oublie pas
que pour toi tu choisis
Continue tout droit(Continue tout droit)
Et quand tu tombe
ne t'arrête jamais
ni quand la vie t'afflige

(Eliza:)
N'ait pas peur de rien
que la vie te défis

(Rosela:)
Crois dans ton coeur
Il ne te trompe pas

(Ensemble:)
haaahaaa haaaaaa
Le soleil pour toi il tombe
partout que tu sois, partout que tu vas
Le soleil pour toi il tombe
Ta route il te l'éclair

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018