Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eliza Hoxha - Peng
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Peng".
3. Video është e këngës "Peng", por nuk këndohet nga Eliza Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Eliza Hoxha - Peng Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Teksti:

Eliza Hoxha

Pjesëmarrëse në

Festivali I 57-Të Në Rtsh

Komente

Asnjë Koment

12/11/2018

2018-11-12T12:19:24+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Peng" kënduar nga Eliza Hoxha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Eliza Hoxha
Teksti: Eliza Hoxha

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Devis Xherahu - Peng

Po ndez un nje qiri
Per shpirtin qe nuk behet hi
Besoj se me degjon
Nga lart ti po me sheh tani
Me fjale dhe buze ne gaz
U ndame per te kenduar prap
More nje rruge pa kthim
I shtrenjti at o ati im

[REF.:]
Dua te te them
Se e kam nje peng
Shpirtin ma lendon
Ma copeton kjo breng
Ndoshta per nje fjale me shume
Pse zemren valle ta theva une
Dhimbja ime qe nuk fle
Vjen dhe gjumin ma trazon
Vjen ne ender ti
Me fal me perqafon

Jo kurre sdo ta harroj
Ate cast qe smunda te takoj
Une zerin ta degjoj
Je dhimbja ime e pa goje
Je loti qe peshon
O at qe ti gjithmon me mbron
Je lot i shpirtit ti
I hidhur lot ti je tani

[REF.:]
Dua te te them
Se e kam nje peng
Shpirtin ma lendon
Ma copeton kjo breng
Ndoshta per nje fjale me shume
Pse zemren valle ta theva une
Dhimbja ime qe nuk fle
Vjen dhe gjumin ma trazon
Vjen ne ender ti
Me fal me perqafon

[REF.:]
Dua te te them
Se e kam nje peng
Shpirtin ma lendon
Ma copeton kjo breng
Ndoshta per nje fjale me shume
Pse zemren valle ta theva une
Dhimbja ime qe nuk fle
Vjen dhe gjumin ma trazon
Vjen ne ender ti
Me fal me perqafon
Me fal me perqafon

Alby - Peng

SHOKUN JA MORA PENG
ATA E DIN MY TEAM IS A GANG
NA FOLIN NE RRUG EDHE PSE
NUK NA NJEF X2

STILIN KREJT NDRYSHE E LOOKUN SI SHEF
NGJYRA E ROLEXIT ESHT GOLD
XHEPAT FULL KESH BENZIN TU E NGOP
TESHAT E ZEZA NE QYTET TU SMOKE
DITEN ME FEMRA E NATEN ME SHOKE

NESER NUK DIHET MENOJ PER SOT
GRUPI KREJT BOSA HASELL NON STOP
I SHOF LEVIZJET A THU JAM DRON
BLLOKOHET RRUGA KUR DOSTIN TRADHTON

leviz si qen po kam menjen te parja suksesi
na ndjek si daja per mrapa.Leviz si qen po kam
menjen te parja rrugve tu chill nuk e di sa eshte data

femra e nxehte tu palos lekt e thata po shiten gang me ftyren si maca.Femra e nxeht tu palos lekt e thata dukesh autik qashtu tkaa bo baba

SHOKUN JA MORA PENG
ATA E DIN MY TEAM IS A GANG
NA FOLIN NE RRUG EDHE PSE
NUK NA NJEF x2

lidhjet e forta fjala peshonn ta prish karrieren ngelesh n'stacion.
Kerri i shtrejt tu vozit naten von.Klienti do dozen canten ja coj.Ora tu ec telefoni s'pushon se bej per lek un e bej per pasion

dikur pa cent tash femra na don ika nga zero erdha milion.leviz si qen po kam menjen te parja suksesi
na ndjek si daja per mrapa.Leviz si qen po kam
menjen te parja rrugve tu chill nuk e di sa eshte data

femra e nxehte tu palos lekt e thata po shiten gang me ftyren si maca.Femra e nxeht tu palos lekt e thata dukesh autik qashtu tka bo baba
SHOKUN JA MORA PENG
ATA E DIN MY TEAM IS A GANG
NA FOLIN NE RRUG EDHE PSE
NUK NA NJEH
STILIN KREJT NDRYSHE E LUKUN SI SHEF x2

Alban Skënderaj - Peng

Më rrëmben, më rrëzon,
më përplas dhe nuk më lëndon
më gënjen si fëmijë
dhe në shpirt prapë nuk do t'ia di

Kur më merr në ëndërr
e pranoj dhimbja është e ëmbël
kur më merr në ëndërr
zgjohem dhe më pëlqen

REF:
Më pëlqen ky fat
dhe më vjen të qesh, të qaj
më pëlqen ky fat
se jam peng i vështrimit të saj

peng i vështrimit te saj

Kur më flet, më lendon
kur më prek, plagët mi shëron
kur më sheh në vetmi
më rrëmben dhe nuk do t'ia di

Kur më merr në ëndërr
e pranoj dhimbja është e ëmbël
kur më merr në ëndërr
zgjohem dhe më pëlqen

REF:
Më pëlqen ky fat
dhe më vjen të qesh, të qaj
më pëlqen ky fat
se jam peng i vështrimit të saj

peng i vështrimit te saj...
peng i vështrimit te saj...
peng i vështrimit te saj
Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë