A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shkollën

Shkolla Ime

O shkolla ime
sa shume kujtime
kur kthej koken pas
tek ty gjej shume gezime


Si diten e pare
kur erdha duke qare
si festen e abetares
e veshur ne te bardhe


Dhe meuesit tane
qe prane na qendrojne
cdo dite gjera te reja
me durim na mesojne


Kur ne te rritemi,
e te dalim ne jete
do ti kujtojme perhere,
si heronj te vertete

- poem written by Eliza Likaj


- Submitted by Eliza Likaj -

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  89

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019