A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Femiria Ime

O femiria ime,
e mbushur me kujtime,
disa shume te gezuara,
disa plot hidherime.


Kur mblidhja lule,
e beja kurora.
Kur vrapoja te mami,
se me ishte shpuar dora!


Kur cdo dite pranvere,
pas fluturve vrapoja,
dhe gjera te reja,
me gezim une zbuloja


Tani jam e rritur,
por kujtoj me nostalgji,
sa bukur do te ishte,
te isha prap'femije

- poem written by Eliza Likaj


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  11

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018