Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eliza Markiq - Mos Hesht

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Hesht".
3. Video është e këngës "Mos Hesht", por nuk këndohet nga Eliza Markiq.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eliza Markiq - Mos Hesht  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 15

Komente

Asnjë Koment

23/03/2016

2016-03-23T12:42:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Hesht" kënduar nga Eliza Markiq.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Eliza Markiq i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Princ1. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Qohuni qohuni marrim krejt ca serbi mori
A keni a skeni vec pak 1 tro gjak deshmori

REF X2

Ku jan shqipet qe lan jeten per atdhe krejt ndhe u treten
Ku eshte gjaku qe u derdh lum
per Shqipnin e bashkume qe nuk e pam kurr

PJ 1

Yeah a ju kujtohet dikur
burrit i kan pas thirr burr
brez me musteqe o daj
jo si ky brez qe a pshurr pshurr
une kurr nuk jam mburr per at ven prej ka vi une vij prej nje veni qe i thojn shqipni une kurr se pranoj ket ide
si munesh me tradhtu venin ku ke le
per baben tan po thu patriot ama kallzom a je si baba jot
a thu mes nesh ka pas kufi dikur
pse babgjyshi jem tha kalova vec 1 Ure
me dy kuaj ka bo tregti prej Kaçaniki nkam vike nlur a keni pa sa shum jena shthur na kan vu kufij nzemer na i kan lidh kam e dur

REF X2

Qohuni qohuni marrim krejt ca serbi mori
a keni a skeni vec pak 1 tro gjak deshmori

PJ 2

Sa kisha dasht me i pa krejt trojet bashk tmledhem me 1 oxhak tu festu Baram e Pashk si dikur pa dallim feje e rrace tu i ngju mir fjalt e atij Bace qe shum ka prit me i than se u kry bac tash i thon Shqiptari a keni seder a keni vec pak burrni kur e shef se politika venin permys e ka kthy
Po na lypin pakte vota pa fakte shqipni e bashkume mbete anderr brilante
varri i deshmorit do me plas prej inati se kerkush se kujton po tash i erdh vakti me bo vec 1 komb vec me 1 flamur me e lan shqipen tfluturoj e lumtur besa bes krejt shqipet me 1 qellim bonu krenar thuj e du vendin tim.

REF X2

Qohuni qohuni marrim krejt ca serbi mori
a keni a skeni vec pak 1 tro gjak deshmoriKomente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet