Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Për Gëzim


Mrekullia E Muzikes

Kur zemra dhe truri nuk bien dakort,
muzika paqeson!
Kur syte lotojne dhe ndien trishtim,
muzika ngushllon!
Kur trupi eshte i lodhur dhe ne presion, muzika relakson!
Kur zemra eshte e lumtur dhe goja ne gaz, muzika argeton!
Mrekullia e muzikes cdo teme e trajton
edhe foshnjen ne bark thuhet qe e qeteson.

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0