Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Për Ndarje


Letra E Lamtumires

Letra e lamtumires
zemren e helmon,
kembet fillojne e dridhen
derisa e lexon.

Dita e ndarjes
apokalipsin shenon,
n'agoni e sheh veten
dhe asgje me nuk te gezon.

Gjthmone bashke ne perjetesi,
ne koke akoma e degjon,
dhe fjala mbaroi
thelle ne shpirt te penetron.

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0