Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën


Vellait

Shume ndihem rehat,
qe e kam nje vella,
cdo here me del zot
dhe kush nuk mundet me m'vra.

Edhe pse pak muaj,
me i madh se une,
u desh t'rritej shpejt,
para kohe t'behej burre.

Ai duket i forte
dhe rrall here i shtrut,
eksplozon shpejt,
si me qene barut.

Por per mua do t'mbetet,
si pambuk i but
dhe sa here qe do t'rrezohem,
do t'mi zgjasi durt.

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0