Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Dashurie


Dashuri Toksike

Dashuri e hidhur, dashuri e mjer,
ti qe trupin e helmon dhe zemren e mbush vner.

Dashuri e pashpirt dhe mizore,qe ngadale te konsumon dhe te gjun per toke.

Dashuri e marre dhe e cmendur,qe t'ben te duash edhe kur t'kane shkelur.

Dashuri pirate,qe lirine e vjedh
dhe njeriun e lire,ne rob e shembellen.

Dashuri mashtruese,qe buzet ti lyn me pelim
dhe t'josh me vdekjen,sikur te ishte bekim.

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1