Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Yll Limani

Zeri i Yllit,
ne shtepi ushton,
muzika e tij,
cdo dite na shoqeron.

Per familjen tone,
eshte bere aq i afert,
se me kenget e tij,
ushqehemi te katert.

Eshte e cuditshme,
qe dikush i huaj,
te ndikoje aq fort,
me fjalet qe i shkruan.

Ne tekstet e tij,
ne e gjejme veten,
sikur t'lexon ne shpirt
dhe e thur t'verteten.

Yll e mban emrin,
ky djale plot talent,
cdo kenge qe nxjerr,
ne zemer na prek...

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0