Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Udhetimi

Udhetimi qe enderroj
eshte ai pa bagazh.
E lire dhe mendje t'hapur,
te perqafoj cdo peisazh.

Ne cadren ku do pushoj,
do te ftoj vetem lirine.
Zhveshur nga cdo paragjykim,
do te zbuloj bukurine.

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona Musaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0