Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Shprese


Bije E Shpreses

Kur sprovohesh nga jeta,
humbet cdo siguri.
Zhytesh ne nje erresire pafund,
braktisur nga cdo shoqeri.

Pareshtur lutesh per nje drite,
sepse ajo eshte bije e shpreses.
Si nje engjell mund te ngreje lart
dhe ti lehtesoje brengat e zemres.

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona Musaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0