Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Dashurie


Perjetesisht

Dashuria qe ndjej per ty,
nuk perfundon asnjehere,
koha qe kalon,
i jep me shume vlere.

Ti jeton brenda meje,
si kripa n'ujin e detit,
je si lekura e trupit tim,
qe s'mund ta zhveshi prej vetit.

Kam vendosur te dua,
deri n'perjetesi,
dhe kur t'mungon deshira,
s'do t'perfundojme une dhe ti.

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0