Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Guacka

Dobesia por edhe forca
ime me e madhe,
eshte ndjeshmeria.
Jam pa mburoje,
e m'vret ligesia.
Edhe vuajtjet e tjereve,
behen plaget e mia.

Nje sikur une,
ka nevoje te terhiqet,
te gjej nje vend t'sigurte,
ku do t'mund t'riperterihet.
Guacka qe s'e humbi kurre,
jane familja dhe shtepia,
aty mund t'gjej strehim
dhe ti sheroj plaget e mia...

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0