Elona Musaj Poezi
Elona Musaj

Tema: Poezi Për Trishtim


31 Maj 2023 Prishtine

Shkoi edhe Maji,
si çdo dite i vrejtur,
te pakten ne Prishtine,
qielli shume pak ka qeshur.

Nuancat ngjyre gri
dhe rete e tubuara,
s'premtojne per dite me diell,
ndoshta stinen e kane ngaterruar...

- Poezi nga Elona Musaj


- U dërgua nga Elona76 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0