A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mesuesja Ime E Pare

Filloi nje vit
por perfunduan pese te tjeta
ndarja jone eshte vdekje
qdokush i kushton vemendje.

Tani ato vite nuk mund te kthehen
edhe pse ne i kerkojme shume
kerkesat tona s'u realizuan
te jemi me ty duam pafund.

Se imagjinoj dot
si erdhi klasa e peste kaq shpejte
tani ne po shkojme
e per ty po vjen ni klase e re.

S'besoja qe ishte e vertet
por ngjarjet qe ndodhen
ndodhen me te vertet.

Jam mjaft e pikelluar
si erdhi qeshori
s'dua te te prek
por fjala ime eshte e vertet.

Pritja s'me solli fat.
Une prap pres te kthehet
klasa e pare,por kot
ajo nuk mund te kthehet me kurre.

S'lejoja dot
te jem vetem ne shkolle
atehere s'mund te kuptoja
se ti ishe nena ime e dyte.

Fjala e mire
ishte ne gojen tende
sjelljet tua mua me qetesonin.

MISS U TEACHER :'( :( :'( :(

- poem written by Elonita Krasniqi


- Submitted by Elonita Krasniqi -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019