Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesja E Pare

Qdo or kishte kuptim
Aty ku mesoje ti
Qdo dit ishte me gezim
Aty ku ti mbaje mesim

Klasa jon ishte me e mira
Sepse te kishim ty
Te gjith numrat dhe shkronjat
Na mesove ti

Pse ne u ndam me ty
Lot na rrodhen neper faqe
Qdo qast ishte I pavlere
Ti me nuk na u shfaqe

Me mall e dashuri ti kushtoj keto fjal
Qe burojn nga zemra jon
Gjithmon do mbetemi nxenesit e tu
Te cilet kurr nuk do te te harrojn

- poezi nga Elsa Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  15Më shumë nga Elsa Krasniqi