Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesja E Pare Dhe E Paharruar

Mesuesja jone e dashur
Prezenca jote shum na mundon
Mendja jote gjithmon
Ty te kujton

Kaluan dit,jav e vite
Librat nga dora nuk I leshuam
Ne bankat tona shkollore
Shum gjera te reja mesuam

Ne te duam ende shum
Dhe ne zemer do te kemi
Dashuri per ty na buron nga shpirti
Nena jon ishe,femijet e tu do jemi

Na mesove te shkruajm dhe te lexojm
Te mirat e kesaj bote ti shijojm
Kur kthejm koken mbrapa
Virtytet e tua ti kujtojm

Te jemi mirnjohes dhe te falenderojm
Per keshillat e tua qe kurr nuk I harrojm
Ne qdo gje qe lexojm dhe shkruajm
Mbetesh mesuesja e pare dhe e paharruar

- poezi nga Elsa Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  26


Më shumë nga Elsa Krasniqi


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet