Tema: Poezi Per Nënën

Nena Ime

Ylli I bukur I jetes sime
Ajo qe me rriti me mundime
Qdo dit u kujdes per mua
Prandaj un shum e dua

Qeshja e saj me gezon
Lumturia e saj me lumturon
Vuajtja e saj eshte vdekje per mua
Prandaj un shum e dua

E dua dhe do ta dua gjithmon
Ajo eshte lumturia e jetes sime
Pa te nuk mund te jetoj
Mu per kete eshte nena ime

- poezi nga Elsa Krasniqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15Më shumë nga Elsa Krasniqi