Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elvana Gjata - Pak Nga Pak Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  131Erdha, mendove se genjeja
u ktheva dhe pse ti nuk me prisje.
Vleja por ti mohoje sa un vleja,
ta dije ti sot ketu do ishe.

REF.
Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
e dehur ne mendime ty te pres
dhe dal ngadal po tretem un
t'me doje ti dhe pak me shume.

Ikin kalojne ditet e mija
vetem njesoj si dje kam mbetur
vleja por ti mohoje sa un vleja
ta dije ti sot ketu do ishe

REF.
Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
e dehur ne mendime ty te pres
dhe dal ngadal po tretem un
t'me doje ti dhe pak me shume.


Ky tekst u dërgua nga Fatjona Rogova


Akordet:

intro
Gm F D#
Gm F D# Gm Cm

Gm F Gm
Erdha, mendove se genjeja
F Bb
u ktheva dhe pse ti nuk me prisje.
Cm Gm
Vleja por ti mohoje sa une vleja,
F D Gm
ta dije ti sot ketu do ishe.


REF

Gm Bb Cm Gm
Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
Bb F Gm
e dehur ne mendime ty te pres
Bb Cm Gm
dhe ndal ngadal po tretem une
F D Gm
t'me me doje ti dhe pak me shume.

inst: Cm Gm Bb F Gm D#
Cm Gm F D Gm


F Gm
Ikin kalojne dite e mia
F Bb
vetem njesoj si dje kam mbetur
Cm Gm
vleja por ti mohoje sa un vleja
Bb F D Gm
ta dije ti sot ketu do isheREF

Gm Bb Gm
Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
Bb F Gm
e dehur ne mendime ty te pres
Bb Cm Gm
dhe dal ngadal po tretem une
F D Gm
t'me me doje ti dhe pak me shume.

Cm Gm Bb F Gm
Cm Gm F D GmElvana Gjata
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2013
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Flori Mumajesi
Orkestrimi: Flori Mumajesi


Elvana Gjata - Pak Nga Pak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pak Nga Pak".
3. Video është e këngës "Pak Nga Pak", por nuk këndohet nga Elvana Gjata.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elvana Gjata:


Komente 3