A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Top 200

Elvana Gjata - Pak Nga Pak


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  114

Komente nga Fansat

1 🔥🔥

01/12/2013

2013-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Acoustic Live Sessions Ep"
Erdha, mendove se genjeja
u ktheva dhe pse ti nuk me prisje.
Vleja por ti mohoje sa un vleja,
ta dije ti sot ketu do ishe.

REF.
Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
e dehur ne mendime ty te pres
dhe dal ngadal po tretem un
t'me doje ti dhe pak me shume.

Ikin kalojne ditet e mija
vetem njesoj si dje kam mbetur
vleja por ti mohoje sa un vleja
ta dije ti sot ketu do ishe

REF.
Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
e dehur ne mendime ty te pres
dhe dal ngadal po tretem un
t'me doje ti dhe pak me shume.


Ky tekst u dërgua nga Fatjona RogovaAkordet

intro
Gm F D#
Gm F D# Gm Cm

Gm F Gm
Erdha, mendove se genjeja
F Bb
u ktheva dhe pse ti nuk me prisje.
Cm Gm
Vleja por ti mohoje sa une vleja,
F D Gm
ta dije ti sot ketu do ishe.


REF

Gm Bb Cm Gm
Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
Bb F Gm
e dehur ne mendime ty te pres
Bb Cm Gm
dhe ndal ngadal po tretem une
F D Gm
t'me me doje ti dhe pak me shume.

inst: Cm Gm Bb F Gm D#
Cm Gm F D Gm


F Gm
Ikin kalojne dite e mia
F Bb
vetem njesoj si dje kam mbetur
Cm Gm
vleja por ti mohoje sa un vleja
Bb F D Gm
ta dije ti sot ketu do isheREF

Gm Bb Gm
Dhe pak nga pak ky shpirt po vdes
Bb F Gm
e dehur ne mendime ty te pres
Bb Cm Gm
dhe dal ngadal po tretem une
F D Gm
t'me me doje ti dhe pak me shume.

Cm Gm Bb F Gm
Cm Gm F D Gm


Më Shumë...