Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Top 200

Elvana Gjata - Kuq E Zi Je Ti  (Feat. Flori)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  999

Komente nga Fansat

79 🔥🔥

19/03/2015

2015-03-19T19:55:00

Featuring

Flori Mumajesi

Muzika & Teksti:

Flori Mumajesi

Orkestrimi:

Threedots

Video Produksioni:

Triangle


Ohhh Oooooooo Ohhh Oooooooo
Ohhh Oooooooo Ohhh Oooooooo

ALBANI: SHAKO HOXHA, çfarë po ndodh realisht, na thuaj diçka... Ti je aty pranë, e ke parë me mirë se çfarë ka ndodhur. Çfarë ishte ai, ai flamur? Ajo banderolë... nuk e di çfarë mund ta quajmë, që valvitej tek ai mini-helikopter le t'themi?

SHAKO HOXHA: Ai ishte flamuri më i bukur ne botë ALBAN!! [jehone]

ELVANA:
Jemi ne, jemi ne
Vijmë nga trojet tona
Nuk na ndal dot askush, fluturon shqiponja.
Po therrët toka jonë , lisa edhe male.
Se ne jemi një Komb Shqiperi e madhe.

Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.

Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej

FLORI:
Je një formë, jem' një gjak,
Asnjëher' nuk ike.
Jemi Ne jemi Ne,
Shqipëri etnike.
Po thërret toka jonë , lisa edhe male.
Se ne jemi një Komb Shqipëri e madhe.

ELVANA:
Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.

Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej

Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.


Ky tekst u dërgua nga Besarta Ademaj Lx2Kartolina (6)

2018-05-04 02:18:29
Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.
2018-03-25 10:47:57
Un jam kuq e zi
Kuq e zi jam un dhe ti
Kuq e zi
Me ty zemer kemi sot
O flamuri me I bukur ne bot
2017-12-04 14:46:59
Unë Jam kuq e zi, kuq e zi
Jam une dhe ti, kuq e zi
2017-11-30 13:12:29
ELVANA:
Jemi ne, jemi ne
Vijmë nga trojet tona
Nuk na ndal dot askush, fluturon shqiponja.
Po therrët toka jonë , lisa edhe male.
Se ne jemi një Komb Shqiperi e madhe.
2017-11-28 16:04:26
Kuq e zi o hej o hej
kuq e zi o hej o hej
kuq e zi o hej hej
kuq e zi o hej o heej
2017-11-28 16:06:45
je ne form je ne gjak
as njeher nuk ike
jemi ne jemi ne shqiperi
etnike

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Elvana Gjata:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet