A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Elvana Gjata & Ledri Vula - Mike  (Feat. John Shahu)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  309

Komente nga Fansat

8 🔥🔥

02/07/2018

2018-07-02T18:00:50

Featuring

John Shahu

Më Shumë Nga

Ledri Vula

Teksti:

Elvana Gjata

Teksti:

John Shahu

Teksti:

Ledri Vula

Video Produksioni:

Supercut


[REF. John:]
Hey ti mike
Ditën kur më the se ike
Zërin, ti shpirtin ma fike
E kam ditë ti nuk vjen mo
Ti shkove
Në qytet tjetër u ndodhe
Dhe gjysmën time e more
E kam ditë nuk vjen mo

[Elvana:]
Ai s'din sa du
Me kë rrin me ditë sa du
Ku je tash me ditë sa du
Si ndalum ditët ikën
Asnjëherë me nuk u lidhën
Jemi rritë tani my baby

Ndonjeherë më merr
Malli për ty më merr
O sa shumë më merr
Historia na ndau
Po sikur ne të ishim bashkë
A thu do ishim dashtë...

[REF. John:]
Hey ti mike
Ditën kur më the se ike
Zërin ti shpirtin ma fike
E kam ditë ti nuk vjen mo
Ti shkove
Në qytet tjetër u ndodhe
Dhe gjysmën time e more
E kam ditë nuk vjen mo

[John:]
Drinking the night away
All the memories I replay
I kërkoj por ty nuk të gjej

[Elvana:]
Si ndalum ditët ikën
Asnjëherë me nuk u lidhën
Jemi rritë tani my baby

[Ledri:]
M'ki pas 2000 puthje ngat
Tash m'ki 2000 puthje larg
2000 puthje larg
Tik, tik, tik, tik-tak
Zemrës mos i jep ti attack
Ooo nah nah
Vetë ti ike e na le nah nah
Afër meje mo nuk je nah nah
Po du me ditë hala a m'njeh
Aaa
Ki menu i ki po s'i ke n'dorë ti
Po s'i, po s'i ke, po s'i ke n'dorë ti
Sytë e menën tem mo s'i ke n'dorë ti
Jo jo, pse s'i ke n'dore ti?
Prej ditës që ki shku ti ky djali nuk flen
Bota e vogel nëse m'ki hala n'men
Hapat ecin drejt rrugës ku neve afër na bjen

[REF. John:]
Hey ti mike
Ditën kur më the se ike
Zërin ti shpirtin ma fike
E kam ditë ti nuk vjen mo
Ti shkove
Në qytet tjetër u ndodhe
Dhe gjysmën time e more
E kam ditë nuk vjen mo

Kur ti më the se ti ike
Zërin dhe shpirtin ma fike
Zërin dhe shpirtin ma fike
Kur ti më the se ti ike
Zërin dhe shpirtin ma fike
Zërin dhe shpirtin ma fike


Ky tekst u dërgua nga Ana   TonnidasKartolina (11)

2018-09-04 07:28:57
Kur ti më the se ti ike
Zërin dhe shpirtin ma fike
2018-08-01 11:53:15
Drinking the night away
All the memories I replay
I kërkoj, por ty nuk të gjej
U krijua nga Xhesika 2018-07-31 15:00:04
Si ndalum? Ditët ikën
Asnjëherë me nuk u lidhëm
Jemi rrit tani my baby
U krijua nga GANG 2018-07-22 16:38:30
Drinking the night away
All the memories I replay
I kerkoj por ty nuk te gjej
U krijua nga ANA 2018-07-20 13:14:15
Ndonjeherë më merr
Malli për ty më merr
O sa shumë më merr
Historia na ndau
Po sikur ne të ishim bashkë
A thu do ishim dashtë...
U krijua nga eleana 2018-07-10 20:29:48
M'ki pas 2000 puthje ngat
Tash m'ki 2000 puthje larg
2000 puthje larg
Tik, tik, tik, tik-tak
Zemrës mos i jep ti attac
U krijua nga eleana 2018-07-07 10:29:05
Zërin dhe shpirtin ma fike
E kam ditë ti nuk vjen më
Ti shkove
Në qytet tjetër u ndodhe
Dhe gjysmën time e more
U krijua nga E 2018-07-04 18:56:41
Ti shkove
Në qytet tjetër u ndodhe
Dhe gjysmën time e more
E kam ditë nuk vjen më
2018-07-03 20:20:34
Historia na ndau
Po sikur te ishim
Bashke
A thu do ishim dasht
2018-07-03 18:43:26
Bota e vogel nese mki hala en men
2018-07-03 09:58:54
Hey ti Mike
Diten kur me the se ike
Zerin dhe shpirtin ma fike
E kam dit ti nuk vjen me

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019