Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elvana Gjata & Migena Gjata - Vendi Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Elvana:
Sa here kur dita lind
Afrohem ne dritare
Me syt nga qielli lart, endrroj
Sikur je ketu

Sikur te kam pran dhe t'perqafoj

Migena:
Sa here qe kur dita lind
Afrohem ne dritare
Me syt nga qielli lart, endrroj
Sikur je ketu
Sikur te kam pran dhe t'perqafoj

Te them te dua
Eja me pran tek mua
Ne vendin tim e kam gjithçka
Se aty fle ky shpirti im
Te them te dua
Kudo te jem te dua
Ne vendin tim e kam gjithçka
Qe do shpirti im

Sa here malli me merr
Shikoj nga horizonti
E te imagjinoj, endrroj
Sikur vij aty
Te shikoj me sy
E te shtrengoj

Te them te dua
Kudo te jem te dua
Ne vendin tim e kam gjithçka
Qe do shpirti im


Ky tekst u dërgua nga Kristt1naElvana Gjata
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/04/2021
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Pirro Çako
Orkestrimi: Darko Dimitrov
Mix And Mastering: Darko Dimitrov, Andi Islami
Scenography: Albi Çifligu
Light Director: Erion Muharremi
Video Director: Andi Kotri, Ergys LubonjaElvana Gjata & Migena Gjata - Vendi Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vendi Im".
3. Video është e këngës "Vendi Im", por nuk këndohet nga Elvana Gjata & Migena Gjata.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

23

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Elvana Gjata:


Komente 0