Elvis Kungji Poezi
Elvis Kungji

Ëndëro

Ëndëro, o i mjerë se nga vetja gje s'ke nxjerë.
Ëndëro, o femijë se dite te veshtira do vijnë.
Ëndëro, o pasanik per leket e pista qe ke berë nat e di.
Ëndëro, o i burgosur se kur te dalesh do dalesh i sakatosur.
Ëndëro, per prinderit qe ke ti se nje dite ata do ikin dhe ti mir e di.
Enderoni sa te keni jet se nje dite allahu po ju pret

- Poezi nga Elvis Kungji


- U dërgua nga Ekungji -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0