Elvis Kungji Poezi
Elvis Kungji

Stop Dhunes

Dje,ne rruge kalova rastesisht dy djem degjova, njeri tha se nje vajze dhunova.

Une shpejt u ktheva njesoj si era, nje shuplak i dhashe dhe me goje i thashe, kush je ti qe te gjoren vajze e ke dhunuar me kete dore te mallkuar.

Ate qe ajo se ka bere, une menjehere do ta beje.

Telefonin ne dore e mora dhe me shpejtesi ne polici e denocova.

Me vrap erdhi policia dhe e futi ne qelia dhe nje gje kam per tju thene stop dhunes ndaj grave se pa ato nuk do egzistonim fare.

- Poezi nga Elvis Kungji


- U dërgua nga Ekungji -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0