Elvis Kungji Poezi
Elvis Kungji

Tema: Poezi Dashurie


Te Dua

Shoh rete qe levizin ndal ngandal dhe mendja ime te ty eshte ndal.
Shoh qiellin ngjyre blu dhe ndernend me vijne syt e tu.
Syt e tu plot shkelqim, sa dhe rezet e diellit i arijn.
Shoh dhe nje aeroplan qe fluturon atje lart, menjehere te me sillte te ty i thash.
Ndersa aeroplani iku dhe vazhdoi, fjalet e mia era i mori edhe shkronjat i ngateroi dhe nje fjali ajo perpunoi dhe fjalen TE DUA ajo krijoi.
Te lutem ere dergoje te ajo mer dhe ca shkronja tjera dhe thuaji TE DUA MOS E HARRO.

- Poezi nga Elvis Kungji


- U dërgua nga Ekungji -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0