Elvis Kungji Poezi
Elvis Kungji

Tema: Poezi Dashurie


Kohet Me Ty

kujtoj kohen qe isha me ty dhe askush nuk ishte aty pervec se ne te dy
dita kalonte per bukuri une me ty skisha nevoje per njeri
kur me thoje te dua shpirti im zemra ime shperthente ne gezim
Kujtimet e bukura une shpesh i kujtoj, kujtimet e zymta kurre nuk do i harroj
Si per shembull diten kur ti me le si nje i vdekur mbi dhe
kur erdhi ai djali te dera e te mori nga une si rufe
Si me le ashtu nuk e kuptova kur ne duheshim aq fort sa na kishte zili e gjithe bota

- Poezi nga Elvis Kungji


- U dërgua nga Ekungji -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0