Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elvis Pupa - Kameleon  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer '07"

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer '07"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00Eeeeeeeeee,
Oooooooooo,
Oooooooooo,
Eeeeeeeeee.

Ne u nisëm të dy për diku,
në këtë jetë të bëjmë bashkë një copë rrugë.
Por ti shpejt u verbove nga gjithshka që t'fala unë,
ndaj të thashë rruga jonë ndahet këtu.

Do vazhdoj të jetoj si dikur,
se kam lindur i vetëm pa ty.
Do vazhdoj të udhëtoj asnjëherë s'do t'jem njësoj
Fati im, fati im është Kameleon.

Refreni:
Dielli shpirtin do t'ma ngrohë,
hëna rrugën do t'ma tregojë.
Era krahët do t'mi hapë
edhe yjet e fatit bashkë me mua do t'vallzojnë.

Dielli shpirtin do t'ma ngrohë,
hëna rrugën do t'ma tregojë.
Do t'filloj të jetoj, imazhin tënd t'a harroj,
dhe pa ty fatin tim do t'takoj.

Më pëlqen t'jem pa pirë i dehur,
se me ty t'jem i dashuruar.
Më mirë unë le të vdes dhe vetë shpirti e donë
se sa ty të mbretroj i harruar.

Do vazhdoj të jetoj si dikur,
se kam lindur i vetëm pa ty.
Do vazhdoj të udhëtoj asnjëherë s'do t'jem njësoj
Fati im, fati im është Kameleon.

Refreni:
Dielli shpirtin do t'ma ngrohë,
hëna rrugën do t'ma tregojë.
Era krahët do t'mi hapë
edhe yjet e fatit bashkë me mua do t'vallzojnë.

Dielli shpirtin do t'ma ngrohë,
hëna rrugën do t'ma tregojë.
Do t'filloj të jetoj, imazhin tënd t'a harroj,
dhe pa ty fatin tim do t'takoj.

Lej lej lej lej lej lej lej lej
Oj oj oj oj oj o jo oj oj
Lej lej lej lej lej lej lej lej
Offff aaaaaaaaman

Refreni:
Dielli shpirtin do t'ma ngrohë,
hëna rrugën do t'ma tregojë.
Era krahët do t'mi hapë
edhe yjet e fatit bashkë me mua do t'vallzojnë.

Dielli shpirtin do t'ma ngrohë,
hëna rrugën do t'ma tregojë.
Do t'filloj të jetoj, imazhin tënd t'a harroj,
dhe pa ty fatin tim do t'takoj.


Më Shumë Këngë Nga Elvis Pupa:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet