Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


28 Nentori

28 NENTORI ESHTE NJE DITE E MADHE,
LUFTUAN DHE VDIQEN SHUME DJEM SHQIPTARE.
ATA VDISEN PER LIRI E ATDHE,
QE KETE FLAMUR TA GEZOJME NE.

MARIGONA ESHTE NJE TRIMERESH,
E QENDISI FLAMURIN DERI NE MENGJES.
ISMAIL QEMAJLI ME KRENARI
E NGRITI FLAMURIN KUQ E ZI.

- Poezi nga Elza Govori


- U dërgua nga Elza Govori -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  43


Komente 0