Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ema Qazimi - Të Dua O Jetë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Si kaloi jeta ime
si nje enderr ne mjegull
Thurur brenge e gezime
sa do doja te te nisja ty prape.

Sa cudi, si kalojne vitet shpejt
si lundron varka neper vale
Ne mes tallazesh te nje deti te pafat
ne mes te erresires ne presim, presim
rrezen e mengjesit

Dhe i shkojme nga pas
qe te gjejme pak gaz
ne kete jete me drite e jete

Jeta ime sa shume me pelqen
here me perkedhel here me genjen
Jeta ime ndoshta te mallkoj
por me tjeter jete ty nuk te nderroj

Ti me ndihmon te bej nje hap
ti me rrezon, ti me ngre prape
te dua jete

Jeta ime ndoshta qe pa fat
sa do te doja te te nisja prape

Ne mes tallazesh te nje deti te pafat
ne mes erresires ne presim, presim
rrezen e mengjesit
Dhe i shkojme nga pas, qe te gjejme pak gaz
ne kete jete me drite e jete

Jeta ime sa shume me pelqen
here me perkedhel here me genjen
Jeta ime ndoshta te mallkoj
por me tjeter jete ty nuk te nderroj

Here merzitem, here gezohem
me ty grindem e pajtohem
Jete me endrra e me shpresa
here genjeshtra

Jeta ime sa shume me pelqen
here me perkedhel here me genjen
Jeta ime ndoshta te mallkoj
por me tjeter jete ty nuk te nderroj

Jeta ime ndoshta qe pa fat
sa do doja te te nisja prape
Jeta ime sa shume me pelqen
here me perkedhel here me genjen.


Ky tekst u dërgua nga  Fatoja

Ema Qazimi - Të Dua O Jetë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Dua O Jetë".
3. Video është e këngës "Të Dua O Jetë", por nuk këndohet nga Ema Qazimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ema Qazimi:


Komente 0