Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ema Qazimi - Vite Te Zjarrta  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 8-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1969

1969-11-30T23:00:00+00:00Kjo toke e lashte
kish etje per liri
thelle ne zemer
zgjonte kaq endrra

Por nje dite ti
o trmi maleve
e vure ket` yll te kuq

Dhe si yll gjithmone
i perjetshem do caj
neper ditet
neper shekujt

fitmtar

refreni

Lart lart vitet e zjarrta ne hapesire
por ato kumbojne ne shpirt kudo kumbojne
yjet qe ndezin diejte ne pambarim
mbi ket toke
te sjellin flamurtar

Kjo toke e lashte
endrren e lirise
horizonteve shpalos

Sot shpertheu tek ne
nje fame e re plot drite
qe madherisht shperndan
koha jon
dhe si yll gjithmone
do i prije kohes sone
kaq i ndezur
kaq i zjarrte
vezullon
refreni
lart ...


Ky tekst u dërgua nga Riza Sina
Më Shumë Këngë Nga Ema Qazimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet